Deze website maakt gebruik van cookies

Deze website gebruikt cookies en verzamelt daarmee informatie over het gebruik van de website om deze te analyseren. Door hiernaast op akkoord te klikken, geef je aan akkoord te zijn met het gebruik van cookies en het verzamelen van informatie aan de hand daarvan door ons en door derden. Lees hier meer.

Akkoord
Niet akkoord

Hoeveel doet jouw organisatie aan duurzame inzetbaarheid? Wij vroegen het onze leden.

12-01-2024

Aankomend jaar gaat WiZZ aan de slag met duurzame inzetbaarheid vanuit de Sociale Agenda. Om te achterhalen waar de behoefte ligt bij de WiZZ leden hebben we in december een vragenlijst uitgestuurd. Benieuwd naar de resultaten?

 

Vanaf dit jaar gaat WiZZ aan de slag met duurzame inzetbaarheid vanuit de Sociale Agenda. Maar voordat we hier concrete vervolgstappen kunnen zetten, is het belangrijk om te achterhalen waar de behoefte ligt bij onze leden. Daarom is afgelopen december een vragenlijst uitgestuurd. Wordt er al gewerkt aan duurzame inzetbaarheid? Wat vinden leden belangrijk? En welke knelpunten zijn er waar WiZZ bij kan ondersteunen? We delen graag de resultaten met je.

Resultaten
Allereerst waren we benieuwd hoeveel van onze leden bezig zijn met duurzame inzetbaarheid. Uit de antwoorden blijkt ruim 85% van de respondenten momenteel al bezig is met duurzame inzetbaarheid. Hierbij gaat het bijvoorbeeld om het hanteren van een leeftijdsgebonden personeelsbeleid en het aanbieden van ontwikkelingstrajecten. 

Belangrijkste thema's
Dit zijn de 5 belangrijkste thema's:

 1. Gezonde werkcultuur
 2. Opleidings- en ontwikkelmogelijkheden
 3. Werk-privébalans
 4. Loopbaanontwikkeling
 5. Gezondheidsprogramma's (fit, vitaal & voeding)

Knelpunten
Ook hebben we de knelpunten in kaart gebracht. Waar lopen onze leden tegenaan op het gebied van duurzame inzetbaarheid? Dit zijn de 4 belangrijkste knelpunten:

 1. Brede inzetbaarheid
 2. Loopbaanontwikkeling stimuleren
 3. Een goede werk-privébalans stimuleren
 4. Gezondheid en vitaliteit stimuleren

Hoe kan WiZZ helpen om duurzame inzetbaarheid te bevorderen?
We kregen een groot aantal en gevarieerde antwoorden, zoals:

 • Kennissessies
 • Netwerkevenementen
 • Presentaties
 • Workshops
 • Contact met experts
 • Toolboxen en hulpmiddelen
 • Spellen om bewustzijn te creëren en het bespreekbaar te maken
 • Marketingmaterialen ter ondersteuning

Verder werd er ook veel eigen input gegeven, zoals het verbeteren van het imago van de sector tot aan het promoten van werken in een zwembad op social media.

Hoe gaan we nu verder?
Met de input die is gegeven, kunnen we vervolgstappen gaan zetten. 18 januari 2024 heeft het team van WiZZ een brainstorm gehouden om te kijken welke ideeën er zijn, die aansluiten bij de behoeften van onze leden.

Aankomende periode zullen we deze ideeën verder uitwerken en als we zover zijn bespreken met het bestuur. Mochten er ontwikkelingen plaatsvinden, delen we het in onze nieuwsbrief en op de website. Stay tuned!

Meld je aan voor de nieuwsbrief 

Artikel delen