De zwembranche omarmt Next Generation Lifeguards

De zwembranche omarmt Next Generation Lifeguards
De belangstelling voor het MDT-project Next Generation Lifeguards (NGL) is groot onder jongeren én binnen de zwembranche. In de periode van 1 januari tot en met 1 juli 2025 hebben 193 jongeren zich aangemeld. Inmiddels zijn er 148 van hen met een NGL-traject gestart. Verspreid over 19 locaties in het hele land worden zij opgeleid tot (junior) lifeguard of toezichthouder. Na afronding van het opleidingsdeel staan zij deze zomer klaar om actief bij te dragen aan zwemveiligheid.
Brigitte Muller, projectmanager van NGL, ziet dat steeds meer organisaties in de zwembranche NGL omarmen als middel om jongeren te betrekken: “90% van de MDT-locaties die eerder deelnamen aan NGL geeft aan opnieuw te willen meedoen. En we blijven groeien! Ieder jaar komen er meer MDT-locaties bij. Van Groningen en Texel tot Emmen, Middelburg en Heerlen. We mogen ons met recht een landelijk netwerk noemen. Daar zijn we trots op.’’
Het MDT-project van NGL sluit goed aan bij Gen Z. Jongeren van die generatie ontdekken via NGL hun talenten, ontwikkelen zichzelf en merken hoe ze echt iets kunnen betekenen voor zwemveiligheid in Nederland. Ze volgen een afwisselend programma vol praktijkervaring en worden zo actief onderdeel van de zwembranche.
Deelnemende organisaties merken dat NGL een positief effect heeft op de instroom en het behoud van jongeren. Uit recent onderzoek onder 14 zwembaden blijkt dat 60% van de deelnemers van buiten de zwembranche kwam. Ook na afloop blijft het merendeel actief betrokken: ruim 70% is na het NGL-traject nog verbonden aan de MDT-locatie.
Brigitte Muller is blij met deze positieve resultaten: “Wij hebben vervolgsubsidie aangevraagd, zodat we ook in de jaren 2026 tot en met 2028 de brug kunnen blijven slaan tussen jongeren en de zwembranche.’’
Ook wij - partner en medeinvesteerder van het project - zien het positieve effect voor de zwembranche. Evert Jan Siderius, directeur van WiZZ: “Met Next Generation Lifeguards maken we jongeren enthousiast voor het werk in het zwembad. Ze kunnen hierdoor op een laagdrempelige manier ontdekken hoe leuk en belangrijk dit werk is. De impact van het project is groot gebleken voor zowel de jongeren als de zwembadbranche: veel deelnemers blijven na afloop betrokken bij het zwembad waar ze zijn gestart. Daarom blijven wij vanuit WiZZ ook de komende drie jaar partner van NGL.”
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief en blijf op de hoogte.